Jak promienniki mogą pomóc Ci żyć ekologicznie i oszczędzać pieniądzeNiewiele jest rzeczy wspanialszych niż powrót do domu w zimowy wieczór, położenie nóg w cieple i popijanie kieliszka czerwonego wina. Ale jeśli jesteś taki jak większość z nas, to takie doświadczenie jest zazwyczaj ograniczone do jednego lub dwóch razy w roku. Dlatego każdy kolejny dzień to jak epoka lodowcowa. Ogrzewanie w pomieszczeniach stanowi do 40% zużycia energii w domu, więc zmniejszenie zużycia może mieć duże znaczenie dla Twojego rachunku w nowym roku. Nawet jeśli nie możesz zmienić temperatury na zewnątrz, możesz zoptymalizować klimat w swoim domu za pomocą odpowiedniego typu grzejnika. Grzejniki promiennikowe są jedną z możliwości, aby to osiągnąć w przystępnej cenie. Przeczytaj, aby poznać ich zalety i dowiedzieć się, jak mogą pomóc w utrzymaniu ciepła w Twoim domu w tym sezonie.

Czym jest elektryczny promiennik?

Promiennik to urządzenie, które wykorzystuje wentylator do cyrkulacji ciepłego powietrza. Jest to rodzaj grzejnika konwekcyjnego, który ogrzewa powietrze w Twoim pokoju od góry, promieniując ciepło w dół. Promienniki ciepła są zazwyczaj najtańszym typem grzejnika elektrycznego. Ponieważ są tańsze, są często używane w wynajmowanych nieruchomościach lub wspólnych biurach, gdzie właściciele nie mogą wymienić całego systemu grzewczego. Promienniki podczerwieni wytwarzają wąską wiązkę światła podczerwonego, która ogrzewa powierzchnie wokół nich. Świetnie sprawdzają się w konkretnych miejscach, takich jak tył szyi. Nie ogrzewają jednak powietrza wokół nich, więc nie są tak skuteczne w ogrzewaniu pomieszczeń.

Jak wybrać ten właściwy?

Najlepszym sposobem na wybranie odpowiedniego grzejnika do swojego domu jest przyjrzenie się swojemu zużyciu energii. Jeśli zużywasz 11 kilowatogodzin (kWh) lub mniej dziennie, możesz bezpiecznie używać promiennika. Jeśli zużywasz więcej niż 11 kWh dziennie, będziesz musiał użyć grzejnika konwekcyjnego. Następnie należy rozważyć wielkość pomieszczenia. Jeśli masz duże pomieszczenie, najlepszym rozwiązaniem może być duży promiennik. Jeśli masz mniejsze pomieszczenie, może wystarczyć promiennik stołowy lub ścienny. Wreszcie, należy pomyśleć o projekcie swojego pokoju. Jeśli masz wysokie sufity, promiennik stołowy może nie być najlepszym wyborem. Promiennik montowany na ścianie lepiej nadaje się do wyższych pomieszczeń.

Dla przypomnienia

Promienniki są świetną opcją do ogrzewania mniejszych pomieszczeń. Są tańsze w eksploatacji niż inne rodzaje grzejników i nie wymagają żadnej instalacji. Jednak będziesz musiał wybrać odpowiedni model dla swojego domu. Bez względu na to, jaki typ grzejnika wybierzesz, pamiętaj, że możesz zoptymalizować klimat w swoim domu dzięki wskazówkom domowym, takim jak utrzymywanie zamkniętych zasłon, utrzymywanie dobrej wentylacji w domu i utrzymywanie termostatu ustawionego na rozsądną temperaturę.