Jaki jest najlepszy oczyszczacz powietrza dla Ciebie? Kompleksowy przewodnik po czystym powietrzu w domuW domu spędzasz około 90% swojego czasu. W takich okolicznościach musisz mieć pewność, że Twój dom jest najbezpieczniejszym i najbardziej komfortowym miejscem dla Ciebie. Powietrze w Twoim domu może mieć wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie. Według statystyk, jakość powietrza wewnątrz domów mieszkalnych jest około pięć razy bardziej zanieczyszczona niż powietrze na zewnątrz. Dzieje się tak, ponieważ nowoczesne domy są budowane z podwójnie izolowanymi ścianami, szczelnie zamkniętymi oknami i uszczelnionymi zamkami, aby zapobiec przeciągom i utracie ciepła. Środki te mają na celu poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie naszych rachunków za media, ale jednocześnie zatrzymują zanieczyszczenia wewnątrz domu. Potrzebujesz oczyszczacza powietrza w domu, aby utrzymać czyste, zdrowe i bezpieczne środowisko wewnętrzne. Ale który? Na rynku jest obecnie tak wiele rodzajów oczyszczaczy powietrza, że może to być przytłaczające, gdy próbujesz wybrać ten, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Dlaczego powinieneś kupić oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza są istotną częścią środowiska wewnętrznego w Twoim domu. Poprawiają jakość powietrza w Twoim domu poprzez redukcję zanieczyszczeń takich jak roztocza, pyłki, sierść zwierząt domowych, zarodniki pleśni i zapachy. Zapewniają bezpieczne i czyste środowisko poprzez oczyszczanie powietrza. Są one szczególnie przydatne dla osób wrażliwych na alergeny unoszące się w powietrzu, osób z problemami układu oddechowego, takimi jak astma, oraz osób posiadających w domu zwierzęta domowe.

Oczyszczacze powietrza zmniejszają zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach, które może powodować objawy takie jak suchość skóry, swędzenie oczu, kaszel, świszczący oddech, bóle głowy i swędzenie gardła. Są szczególnie przydatne, jeśli masz: Dzieci lub niemowlęta, które raczkują lub mają alergie Osoby starsze, które mają problemy z oddychaniem Zwierzęta domowe, takie jak koty lub psy, które zrzucają sierść i sierść Osoby, które palą w domu.

Rodzaje oczyszczaczy powietrza dla mieszkańców

Oczyszczacze powietrza są istotną częścią środowiska wewnętrznego Twojego domu. Poprawiają one jakość powietrza w Twoim domu poprzez redukcję zanieczyszczeń takich jak roztocza, pyłki, sierść zwierząt domowych, zarodniki pleśni i zapachy.

  • Filtry cząstek stałych: Filtry te zatrzymują kurz, pyłki, roztocza i inne zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu. Standardowe filtry HEPA mogą zredukować niektóre zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach, ale nie zbliżają się do filtrów o wysokiej wydajności zatrzymywania cząstek (HEPA). Filtry HEPA mogą zmniejszyć niektóre zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach nawet o 99% i są najlepszym wyborem dla osób cierpiących na alergie lub problemy z oddychaniem.
  • Filtry węglowe: Filtry te nie usuwają zanieczyszczeń z powietrza, ale skutecznie usuwają zapachy. Filtry węglowe są przydatne, jeśli masz zwierzęta domowe, palących lub jeśli twój dom ma zapach stęchlizny.
  • Światło UV-C: Oczyszczacze z lampą UV-C są używane do zabijania mikroorganizmów i bakterii, takich jak zarodniki pleśni i zarazki. Światło UV to dobry wybór, jeśli chcesz zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach i zabić zarodniki pleśni i bakterie w powietrzu.