Jak zwalczyć zmęczenie po długim dniu pracyZnów wyczerpujący dzień w pracy? Wszystkim nam zdarzają się takie dni. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby poradzić sobie ze zmęczeniem i ponownie nabrać energii raczej wcześniej niż później. Nawet jeśli nie mamy dużej kontroli nad naszym obciążeniem pracą, zawsze możemy znaleźć sposoby na zmotywowanie się w ciągu dnia. Niezależnie od tego, czy jesteś stażystą, czy kierownikiem działu, praca przez długie godziny może zebrać swoje żniwo u każdego. Nie chodzi tylko o to, by mieć wytrzymałość lub chęć poświęcenia czasu; chodzi również o to, by wiedzieć, jakie są nasze granice i jak możemy pozostać produktywni, zamiast pozwalać, by praca wkradała się w każdy zakątek naszego życia. Praca przez długie godziny każdego dnia tygodnia nie jest możliwa do utrzymania dla większości ludzi, więc skorzystaj z tych wskazówek, aby walczyć ze zmęczeniem, kiedy najbardziej tego potrzebujesz.

Zaplanuj swój dzień na noc przed

Zaplanowanie dnia na noc przed pomoże Ci wcześnie wejść na właściwe tory i uniknąć niepotrzebnego stresu i frustracji. Oprócz ustalenia celów, możesz również zrobić listę wszystkich zadań, które musisz wykonać. O wiele łatwiej jest rozpocząć dzień, gdy masz jasny obraz tego, co musisz zrobić i kiedy. Pamiętaj, że rzeczy się zdarzają, nawet w najlepszych dniach. Ważne jest, aby mieć trochę miejsca na scenariusze typu "co jeśli".

  • Jeśli na przykład będziesz miał spotkanie, którego się nie spodziewałeś, będziesz wdzięczny, że masz plan działania.
  • Niezależnie od tego, czy zapiszesz swój plan, czy też będziesz go trzymał w głowie, upewnij się, że jesteś na tyle zorganizowany, aby w razie potrzeby wprowadzić poprawki.
  • Najlepiej mieć plan na cały dzień, ale być na tyle elastycznym, by móc go zmienić w razie potrzeby.

Ćwicz podczas przerwy na lunch

Kiedy reszta biura je lunch, możesz wymknąć się na szybki trening, który pomoże ci się ponownie pobudzić, pozbawić stresu i zachować formę. Osoby, które długo dojeżdżają do pracy, mogą wykorzystać ten czas na ćwiczenia. Jeśli pracujesz w biurze, możesz wymknąć się do pobliskiej siłowni i wrócić, zanim ktokolwiek zauważy, że cię nie było. Ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć stres, zwiększyć energię, a nawet poprawić jakość snu. Jeśli masz mało czasu, krótsze treningi, takie jak trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT) lub treningi Tabata, mogą pomóc Ci maksymalnie wykorzystać czas. Pamiętaj że ruch jest bardzo ważny w dążeniu do lepszego samopoczucia.