Gdzie zamieszkać na Dolnym Śląsku? Rozważ mieszkania na sprzedaż Wrocław – Nowy Dwór!

Szukasz mieszkania w dobrej cenie, z dala od zgiełku centrum miasta, ale wystarczająco blisko, by swobodnie dojechać do pracy? Dolny Śląsk to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów Polski. Najwięcej możliwości daje oczywiście Wrocław. Sprawdź, gdzie w tych okolicach żyje się najlepiej i na jakich osiedlach warto kupić mieszkanie.

Wrocław – Stolica Dolnego Śląska

Dynamicznie rozwijający się Wrocław uznawany jest za jedno z najlepszych miast do życia w Polsce. Nowoczesna infrastruktura, wiele miejsc kulturalnych, obiecujące perspektywy dla młodych – wszystko to przyciąga tu nowych mieszkańców z całego kraju.

Nie każdy jednak chce mieszkać w centrum miasta. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się osiedla na obrzeżach. Jednym z nich jest Nowy Dwór. Każdego roku pojawia się tu wiele lokali na sprzedaż w atrakcyjnych cenach. Nowi właściciele kupują je zarówno na użytek prywatny, jak i pod wynajem.

Położone w zachodniej części Wrocławia, osiedle Nowy Dwór wyróżnia się zielenią, bezpieczeństwem i dobrą infrastrukturą. Dobrze skomunikowany z centrum miasta, zachęca bliskością zielonego Parku Tysiąclecia.

Mieszkania w Nowym Dworze – nowe czy z rynku wtórnego?

Nowy Dwór to prężne osiedle, na którym powstają nowe budynki wielorodzinne. Otoczone zielenią, przyjazne dla rodzin z dziećmi, dostępne w atrakcyjnych metrażach mieszkania na sprzedaż Wrocław Nowy Dwór wyróżniają się wysokim standardem. Zakup mieszkania od dewelopera ma wiele zalet. Przede wszystkim możesz je urządzić dokładnie według swoich upodobań. Oczywiście lokale z rynku wtórnego też można przerobić, jednak zwykle wiąże się to z większym nakładem finansowym.

Warto też pamiętać, że nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław Nowy Dwór zostały przygotowane według najnowszych norm i kryteriów. Nie znajdziesz tu więc ciasnych klatek schodowych czy „udawanych balkonów”. Zamiast tego zyskasz przestrzeń do życia i rozkłady zaprojektowane z myślą o potrzebach mieszkańców.

Z drugiej strony mieszkania z rynku wtórnego zwykle są tańsze od tych deweloperskich. Sprzedawane są często w bardzo dobrym stanie, wykończone i umeblowane. Wybierając takie rozwiązanie, musisz jednak uwzględnić kilka kwestii. Pierwsza to podatek PCC, który wynosi 2% wartości nieruchomości z rynku wtórnego. Przykładowo kupując mieszkanie za 400 tys. zł, musisz liczyć się z dodatkowym kosztem w wysokości 8 tys. zł. Druga kwestia to dość często zdarzająca się pozorność wykończenia mieszkania „w wysokim standardzie”. Ładnie wyglądający na zdjęciach lokal często odsłania swoje wady dopiero po kilku miesiącach użytkowania. To np. tania instalacja grzewcza, niskiej jakości materiały wykończeniowe itp.

Dlaczego warto zamieszkać w Nowym Dworze?

Nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu – Nowym Dworze wyróżniają się wysoką jakością, natomiast sama okolica jest przyjazna do życia. W okolicach znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz – sklepy, restauracje, kluby fitness, centrum kultury, warsztaty, placówki medyczne itp. To doskonała lokalizacja dla osób ceniących spokój i bezpieczeństwo.